вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий